فهرست
ساخت کاردستی یکی از جذاب‌ترین کارها برای کودکان است
کاردستی های آموزنده برای کودکان در خانه
آگوست 6, 2020
لیلا افشار
0 نظرات

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

باید راه‌هایی برای رفع بی حوصلگی و تقویت خلاقیت کودکان در منزل، در نظر داشته باشیم. ساخت کاردستی های آموزنده یکی از این فعالیت‌ها است.
دوران قرنطینه و حضور طولانی مدت و مداوم کودکان در خانه باعث شده والدین بیش از پیش به دنبال راهی برای سرگرم کردن کودکان خود باشند. دنیای ساخت کاردستی های آموزنده دنیای بی مرزی است که نه تنها اوقات فراغت کودکان را به شکلی مناسب پر و آن‌ها را سرگرم می‌کند، بلکه به خلاقیت آن‌ها نیز کمک می‌کند. ایده‌ی ساخت کاردستی می‌تواند ذهن کودکان را خلاق کند و به آن‌ها در داشتن نوآوری در انجام کارها کمک کند.
ما در وبلاگ و اینستاگرام نورولند آموزش ساخت کاردستی های آموزنده ای برای کودکان را آماده کرده‌ایم. برای مثال در یکی از مقاله‌ها ساخت چند اوریگامی جذاب و ساده برای کودکان را آموزش داده‌ایم. در این مقاله نیز چند نمونه از این آموزش‌ها را معرفی خواهیم کرد.

انواع کاردستی‌های آموزنده

1. آموزش ساخت اسباب بازی

آموزش ساخت عروسک با جوراب

ساخت عروسک یا هر اسباب بازی منحصر بفرد دیگری برای کودکان بسیار جذاب است. در ویدئوی زیر یاد می‌گیریم چگونه با یک جوراب، عروسک شخصی و منحصر به فردی برای کودک خود بسازیم.

2. ساخت ابزار مورد نیاز

اگر کودک بتواند به عنوان کاردستی ابزاری بسازد که بتواند از آن‎ها در زندگی روزمره و به طور مداوم استفاده کند؛ حتما حس بسیار خوشایندی می‌گیرد.

آموزش ساخت جامدادی رو میزی

یکی از ابزارهایی که بسیار مورد نیاز کودک است، یک جامدادی رومیزی است. در ویدئوی زیر یاد می‌گیریم چطور می‌توانیم فقط با چند تکه کاغذ، یک جامدادی رومیزی بسیار زیبا و آسان را درست کنیم. می‌توانیم از کاغذهای باطله یا چرک‌نویس هم برای ساخت این جامدادی رومیزی زیبا استفاده کنیم.

آموزش ساخت جاسنجاقی

میز تحریر کودکان (و حتی شاید میز کار والدین!) اصولا نامرتب است. ترتیب دادن به وسایل و لوازم کوچکی مثل سنجاق، گیره‎ ی کاغذ، پاک کن‌های رنگی و… کار آسانی نیست. اما ما در ویدئوی زیر به شما یاد می‌دهیم چطور به سادگی به میزتان نظم بدهید. از کودکتان کمک بگیرید و با ساخت یک چنین کاردستی جذابی هم او را سرگرم کنید و هم میزش را مرتب کنید.

3. ساخت اشیائی برای بازی

شاید یکی از جذاب ترین انواع کاردستی برای کودکان، ساخت شی‌ای برای بازی باشد.

آموزش ساخت گربه‌ی متحرک

در ویدئوی زیر آموزش ساخت یک گربه‌ی متحرک بامزه را ارائه کرده‌ایم. برای ساخت این گربه تنها به یک لیوان یکبار مصرف و چند نی نیاز داریم.

4. زیباسازی

تزیین اتاق، ابزار و لوازم شخصی یکی از علایق کودکان است. اگر به عنوان یک کاردستی برای زیبا کردن این ابزار اقدام کنیم؛ حتما کودک را مشتاق و حس خلاقیت را در او تقویت می‌کنیم.

آموزش زیباسازی گیره‌ی کاغذ

گیره‌ی کاغذ یکی از لوازم التحریری است که اصولا دانش‌آموزان زیاد از آن استفاده می‌کنند. اگر بتوانند این گیره‌ها را مطابق با سلیقه‌ی شخصی خود تزیین کنند، قطعا لذت زیادی از این کار خواهند برد. در ویدئوی زیر یاد می‌گیریم چگونه گیره‌های کاغذ را به سلیقه‌ی خود تزئین کنیم.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاه‌ها

طراحی و پیاده سازی: استودیو نوآوری هوبان