فهرست
کاردستی-با-وسایل-دورریختنی
آموزش طلایی ساخت 10 کاردستی با وسایل دور ریختنی آسان
۱۴۰۲/۰۴/۱۸
لیلا افشار
1 نظرات

آموزش طلایی ساخت 10کاردستی با وسایل دور ریختنی آسان

آیا به دنبال راهی برای آموزش مفهوم “بازیافت” به کودکتان هستید؟ ساخت کاردستی با وسایل دور ریختنی بهترین راه برای رسیدن به این هدف است. همانطور که می‌دانید کودکان علاقه‌ی زیادی به ساخت کاردستی دارند. ما در مقالات پیشین نورولند بارها مطالب متنوعی پیرامون ساخت کاردستی ساده و آموزنده و اوریگامی‌های جذاب برای کودکانتان ارائه داده‌ایم. این بار برای ساخت کاردستی ایده‌های جذاب و فوق‌العاده‌ای را به شما نشان می‌دهیم که تنها به وسایل دور ریختنی منزل یا محل کارتان احتیاج دارد.

چند کاردستی با وسایل دور ریختنی

1. ساخت گلدان تزئینی با بطری آب

یک بطری آب، آبمیوه یا نوشابه را بردارید و آن را به این گلدان تزئینی زیبا تبدیل کنید. گل‌ و گیاهان زیادی وجود دارند که با رطوبت ایجاد شده در این فضای بسته به خوبی رشد کرده و سرحال و شاداب می‌مانند. زغال فعال شده و خزه را هم فراموش نکنید.

کاردستی با بطری و گل

2. ساخت صندلی با لاستیک

اگر یک لاستیک کهنه پیدا کردید؛ می‎‌توانید به راحتی آن را به یک صندلی راحت و زیبا تبدیل کنید. لاستیک را به سلیقه خود رنگ کنید و درون آن را با لباس‌های کهنه یا اسفنج پر کنید. به همین راحتی!

کاردستی صندلی با لاستیک

3. ساخت جاشمعی رومیزی با بطری آب

بطری‌های پلاستیکی که به وفور در خانه‌ها یافت می‌شوند یک ابزار بسیار عالی برای ساخت کاردستی ارزان هستند. به کمک رنگ، قیچی و چسب بطری را به یک جا شمعی بسیار زیبا تبدیل کنید.

کاردستی با بطری و رنگ

4. ساخت تابلو گل با کاغذ باطله

بازی موبایلی اوریگامی
با بیش از ۸۰ مرحله جذاب

روزنامه و کاغذ‌های باطله، خرده‌های کاغذ رنگی و کاغذ کادویی در همه‌ی خانه‌ها و در لوازم‌التحریر کودکان وجود دارد. به کمک این خرده کاغذها گلبرگ‌هایی از گل‌های متنوع را برش دهید. این گلبرگ‌ها را کنار هم بچسبانید و تابلوی زیبایی از گل‌های متنوع و رنگارنگ بسازید.

کاردستی با روزنامه

5. ساخت تابلو درخت با شانه تخم مرغ

دفعه بعد که تخم مرغ خریدید، شانه آن را دور نیندازید. جای هر تخم مرغ را در آن برش دهید. آن را به پشت برگردانید و با رنگ سبز بپوشانید. می‌بینید؟ شبیه یک تپه سبزه یا انبوهی از شاخه‌های پربرگ شد. این دسته شاخته‌ها را با نظم خوبی کنار هم بچسبانید و یک کاردستی زیبا که تابلویی از یک درخت سبز است را بسازید.

کاردستی با شانه تخم مرغ

پیشنهاد می‌کنیم برای مشاهده و یادگیری موارد بیشتر، به اینستاگرام نورولند مراجعه کنید.

 


6. ساخت بازی دوز با گونی و درب بطری

درب بطری‌ها را دور نیندازید. آن‌ها را جمع آوری کنید تا یک بازی زیبا به کمکشان بسازید. بازی دوز! هر درب نوشابه می‌تواند به عنوان یک مهره استفاده شود. برای گم نشدن مهره‌ها هم پیشنهاد می‌دهیم از یک تکه پارچه یا گونی مظابق شکل زیر استفاده کنید. صفحه بازی دوز را هم پشت همین گونی بکشید:)

کاردستی اموزنده کاربردی

7. ساخت قاب فانتزی با کارتن

مقوا یکی از ساده‌ترین موادی است که می‌تواند برای ساخت کاردستی ارزان در دسترس باشد. حتی کارتن یک وسیله‌ی نویی که برای خانه خریده‌اید! کارتن یا تکه مقواهای باطله را به کودکتان دهید و را به چالش بکشید تا ایده‌ی نویی را خلق کند. حتی فکرش را هم نمی‌توانید بکنید که به چه کارهای جالبی دست می‌زنند. تصویر زیر را ببنید!

کاردستی با جعبه کارتن

8. ساخت آویز بالای در با درب بطری و گل خشک

دفعه بعد که برای پیاده روی به طبیعت رفتید؛ چوب‌ها، علف‌های هرز و شکوفه‌هایی را جمع آوری کنید. آن‌ها را بر روی درب‌ بطری‌ها بچسبانید. قسمتی از آن را سوراخ کنید و از یک نخ بیاویزید. به همین راحتی یک اویز درب بسیار زیبا دارید. اگر از درب‌ فلزی استفاده کنید کاردستی ارزان آویزتان صدادار خواهد بود.

کاردستی آویز با نخ و چوب

9. ساخت یک آلبوم جعبه چوب کبریتی دور ریختنی

با یک جعبه چوب کبریت یک آلبوم جذاب از تمبر، تصاویر، دکمه و غیره تهیه کنید. بچه‌ها عاشق این جعبه زیبا خواهند شد.

جعبه کبریتی

10. شیشه تزئینی؛ یک کاردستی با وسایل دور ریختنی

یک بطری مربای خالی بردارید و به در آن از داخل یک عروسک بچسبانید. حالا آب و مقداری اکلیل در بطری ریخته و در آن را ببندید. شیشه آرزوهای شما آماده است.

کاردستی شیشه تزئیناتی

سوالات پرتکرار

چرا استفاده از مواد بازیافتی برای ساخت کاردستی ها مفید است؟

استفاده از مواد بازیافتی برای ساخت کاردستی ها، به حفظ محیط زیست کمک می کند و کودکان را به کاهش پسماندهای غیرضروری تشویق می کند.

چگونه استفاده از مواد بازیافتی می تواند به تقویت خلاقیت کودکان کمک کند؟

استفاده از مواد بازیافتی، کودکان را به فکر کردن خلاقانه و تفکر خارج از جعبه تشویق می کند. آنها مجبور می شوند از مواد بازیافتی موجود، چیزهای جدید و خلاقانه بسازند که این کار می تواند خلاقیت و تفکر آنها را تقویت کند.

کلام آخر

استفاده از مواد بازیافتی برای ساخت کاردستی‌ها، یک فعالیت خلاقانه و سرگرم کننده برای کودکان است که به آن‌ها کمک می‌کند که بهتر با محیط زیست ارتباط برقرار کنند. این فعالیت، علاوه بر حفظ محیط زیست، می تواند به کودکان در یادگیری مهارت‌های شخصیتی و اجتماعی کمک کند و خلاقیت آن‌ها را تقویت کند.

منبع: وبسایت weareteachers

دیدگاه‌ها
  • […] جا قلمی رومیزی استفاده کنید. این یک روش خوب برای ساخت کاردستی با وسایل دور ریختنی است. دیگر روش‌های این مدل از کاردستی را در مقاله لینک […]