بازی اوریگامی برای تقویت مهارت‌های دستی کودکان بسیار مفید است

اوریگامی کاردستی جالب و محبوبی است که اصولا با تا زدن کاغذ درست می‌شود. ساخت انواع اشکال جالب از ساده تا پیچیده؛ مثل انواع گل، نشانِ کتاب، پرنده و… هدف اوریگامی است. در این مقاله آموزش ساخت اوریگامی ساده برای کودکان را ارائه می‌دهیم. چرا که تهیه اوریگامی علاوه بر اینکه یک کار بسیار لذت‌بخش برای کودکان است به تقویت توانایی حرکت دست و دست ورزی که در مقالات پیشین نورولند مطالبی پیرامون آن ارائه دادیم؛ کمک می‌کند.

اریگامیِ سنتی تنها به وسیله‌ی یک تکه کاغذ مربعی (که غالباً یک طرف آن رنگی است) بدون هیچ برش، چسب و حتی نشانه گذاری ساخته می‌شود. کاغذی مخصوص اریگامی هم وجود دارد که روند کار را آسان‌تر می‌کند. می‌توانید قبل از شروع پروژه خاص خود، کاغذ را به صورت مربعی برش دهید و از ان استفاده کنید.
بدون استفاده از هیچ تکنیک خاصی و صرفا با چند تای ساده اشکال و چهره‌هایی فوق العاده و پیچیده مانند جرثقیل، قورباغه، عینک آفتابی و موارد دیگر را درست کنید!

به لطف بسیاری از هنرمندان با استعدادی که دستورالعمل‌های گام به گام را از طریق آموزش‌های ویدئویی به اشتراک گذاشته‌اند انجام و ساخت چنین طرح‌های جالب و حتی پیچیده‌ای برای مبتدیان اوریگامی، از جمله کودکان بسیار مفید است. اصولا بسته به شکل و طرح مورد نظر؛ اندازه‌ی کاغذ متفاوت است. ما در مقالات پیشین نورولند آموزش ساخت چند اوریگامی جالب را به صورت تصویری و مرحله به مرحله آموزش دادیم. همچنین اگر مایلید آموزش  اوریگامی حیوانات، اوریگامی مخصوص دختران و مخصوص پسران را داشته باشید، به مقالات مربوطه در نورولند مراجعه کنید. در ویدئو‌های زیر نیز، ساخت 6 اوریگامی زیبا به طور واضح و آسان آموزش داده شده است.

1. عینک کاغذی، اوریگامی دست ساخته‌ی تو!

با یک تکه کاغذ و چند تازدگی، یک عینک قشنگ کاغذی داشته باش!

2. آموزش ساخت اوریگامی قلب

در این ویدئو یاد بگیرید چگونه قلب زیبا و متحرکی درست کنید و آن را به عزیزان خود هدیه دهید.

3. ساخت اوریگامی قورباغه‌

یک قورباغه که بپرد حتما برای کودکان جذاب است. با آموزش زیر ساخت اوریگامی این قورباغه را یاد بگیرید.

4. آموزش ساخت اوریگامی تاج

دلتان می‌خواهد یک تاج پادشاهی بر سر داشته باشید؟ ویدئوی زیر را ببینید تا خودتان این تاج را بسازید.

5. اوریگامی ساده‌ی نشان کتاب

یک نشان کتاب زیبا برای خود درست کنید تا به راحتی صفحه‌ای از کتاب که خوانده‌اید را پیدا کنید.

6. آموزش ساخت اوریگامی ماهی

دوست دارید ماهی‌ای داشته باشید که خارج از آب هم بتواند حرکت کند؟ در ویدئوی زیر ساخت این ماهی را یاد بگیرید.

منبع: وبسایت parade

🎉هدیه ویژه🎉

بسته آموزشی رایگان اوریگامی، آموزش ساختن ماهی 🐟، کفشدوزک 🐞، مار 🐍 گربه 😻 موشک🚀 پرنده 🕊 و یک عالمه شکل دیگه مناسب همه سنین 😍😍  فرم زیر رو تکمیل و روی دکمه دانلود کلیک کنید🤩


سرگرمی و کاردستی

اوریگامیاوریگامی برای کودکاناوریگامی سادهاوریگامی ساده برای کودکانسرگرم کردن کودکانسرگرمی سالم برای کودکانکاردستی با کاغذکاردستی با کاغذ آسانکاردستی با کاغذ آسان دخترانهکاردستی با کاغذ رنگی

1 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *