فهرست
کاردستی آسان برای کودکان
9 ایده خلاقانه برای ساخت کاردستی کاغذ رنگی
۱۴۰۱/۱۰/۰۸
لیلا افشار
1 نظرات

9 ایده خلاقانه برای ساخت کاردستی کاغذ رنگی

ساخت کاردستی و انجام کارهای هنری یکی از سرگرم‌کننده‌ترین فعالیت‌ها برای کودکان است. اما بعضی والدین از ریخت‌وپاش و شلوغی‌ای که به دلیل ساخت کاردستی ایجاد می‌شوند ناراضی هستند. ساخت کاردستی با کاغذ رنگی تقریبا بدون هیچ خرابکاری و بی نظمی انجام می‌شود. بنابراین اگر به دنبال یک پروژه‌ی سرگرم‌کننده‌ی سریع و بدون ریخت‌و‌پاش برای کودکتان هستید؛ ساخت کاردستی با کاغذ رنگی و این مقاله را از دست ندهید.

در مقالات پیشین نورولند ایده‌های بسیاری برای ساخت کاردستی با مختلفی مثل وسایل بازیافتی و دور ریختنی را ارائه کردیم. همچنین مقالات متعددی را پیرامون ساخت اوریگامی داشتیم و در این مقاله ایده‌هایی را برای ساخت کاردستی با کاغذ رنگی معرفی خواهیم کرد.

9 کاردستی با کاغذ رنگی

1. بادبادک

بادبادک یکی از جذاب‌ترین ابزارهای بازی از گذشته تا حال است. با چند تکه کاغذ؛ چسب و چوب (یا کارتن) یک بادبادک زیبا مطابق تصویر زیر درست کنید.

ساخت بادبادک

2. قاب عکس

اگر یک قاب عکس شکسته یا کهنه دارید؛ از این ایده برای استفاده‌ی دوباره از ان کمک بگیرید. می‌توانید به سلیقه‌ی خود از روزنامه یا کاغذ رنگی استفاده کنید.

قاب عکس با روزنامه

3. بازی عبور سنگ‌ها

از لوله‌های دستمال توالت برای ایجاد استوانه‌هایی استفاده کنید. به کمک کاغذ رنگی آن‌ها را زیبا کنید. مسیر‌هایی را روی این استوانه‌ها تعبیه کنید تا با انداختن سنگ بر روی آن‌ها به سمت هدف هدایت شوند.

بازی عبور سنگ‌ها

برای مشاهده‌ی ویدئو و آموزش‌های بیشتر به اینستاگرام نورولند مراجعه کنید.

4. باغ وحش حیوانات کاغذی

در تصویر زیر ایده‌ی ساخت چند حیوان را داریم. با چند تاخوردگی و چسباندن می‌توانید حیوانات مختلفی درست کنید. هر یک از آن‌ها را روی یک تکه چوب بچسبانید و با کودک خود به بازی بنشینید. تلاش کنید تا با صداگذاری روی هر یک از این حیوانات بازی را برای کودک جذاب کنید.

باغ وحش حیوانات کاغذی

5. گل کاغذی

کاغذ را از یک گوشه بپیچانید تا یک لوله‌ی کاغذی به عنوان ساقه داشته باشید. برای برگ و گلبرگ‌ها هم می‌توانید مطابق تصویر زیر کاغذ را برش داده و به هم بچسبانید.

گل رز کاغذی

6. پنگوئن

به راحتی و صرفا با چند برش ساده می‌توانید یک پنگوئن زیبا مطابق شکل زیر داشته باشید.

دلفین کاغذی زیبا

7. برگ کاغذی

برای داشتن یک برگ کاغذی زیبای پاییزی؛ کافیست چند تا از برگ‌های پیاده‌رو را برای ایده گرفتن با خود به منزل بیاورید. برگ را روی کاغذ بگذارید و حالت آن را بکشید و برش دهید. با رنگ‌های مناسب آن را رنگ‌آمیزی کنید. سعی کنید رگبرگ‌ها را هم با یک رنگ تیره‌تر رسم کنید تا طبیعی‌تر شود.
آموزش‌هایی برای اوریگامی برگ هم وجود دارد که می‌توانید برگ‌هایی مطابق تصویر زیر بسازید.

برگ کاغذی

8. فانوس‌های کاغذی رنگارنگ

فقط با ایجاد چند برش بر روی کاغذهای رنگی و چسباندن حاشیه‌های کاغذ به دور یک استوانه؛ می‌‌توانید این فانوس‌های رنگی زیبا را داشته باشید.

فانوس‌های کاغذی رنگارنگ

9. آویزه‌های تزئینی کاغذی

کاغذ را یکی در میان از دو سمت مختلف بر روی هم تا بزنید و در نهایت از دو طرف به هم بچسبانید. به همین راحتی یک وسیله‌ی جذاب برای تزئین اتاق کودک یا مراسم تولدتان دارید.

آویزه‌‎های کاغذی رنگارنگ
منابع:
وبسایت mykidstime و parenting

دیدگاه‌ها
  • […] دیدن دیگر روش‌های کاردستی‌ کاغذ رنگی به مقاله لینک شده مراجعه […]