تانی

تانی شخصیت اصلی بازی موبایلی نورولند است که در جریان بازی همراه کودک خواهد بود. همانطور که می‌دانید نورولند یک بازی آموزشی و تقویتی برای کودکان است که تلاش می‌کند در جریان بازی و در فضایی دوست‌داشتنی به تقویت مهارت‌های مختلف در کودکان بپردازد. اگر از اهمیت آموزش از طریق بازی اطلاعی ندارید حتما این مقاله را مطالعه کنید. اما این موجود دوست داشتنی از کجا به نورولند آمده و چه هدفی را دنبال می‌کند؟ این ماجرا را در همین مقاله نورولند با هم می‌خوانیم.

داستان تانی و نورولند

تانی به همراه پدر و مادرش زندگی شادی را در سیاره نورولند داشتند. پدر و مادر تانی هر دو شاغل بودند و بنابراین مجبور بودند کل روز را بیرون از خانه بگذرانند. تانی کوچک بود و برای ماندن در خانه به یک همراه نیاز داشت. بنابراین پدر و مادرش به دنبال یک کودک باهوش و زرنگ بودند که فرزندشان را به او بسپارند و با خیال راحت به کارشان بپردازند. این کودک باهوش، فرزند شما خواهد بود.

تانی در نورولند

سیاره نورولند یک منظومه‌ی زیبا و جذاب دارد که پر از بازی‌های جذاب و شاد است و مثل یک شهربازی بزرگ بنظر می‌رسد. تانی می‌خواست که برای تفریح به این منظومه برود تا بتواند در دنیای زیبای مراقبت از حیوانات، دندانپزشکی، نقاشی، ماشین سواری و … بازی کند. از آنجایی که او یک سفینه‌ی زیبا هم دارد، به نظر می‌رسد که برای رفتن به منظومه‌ی بازی‌ها مشکل خاصی وجود نداشته باد و هربار که بخواهد برای بازی به آنجا برود می‌تواند بدون درنگ سوار سفینه‌اش شود و به راه بیفتد. تنها مساله‌ این است که سوخت سفینه‌اش برای این سفر دور و دراز کافی نیست و باید هر بار به طریقی سوخت سفینه‌اش را تامین کند. تنها راه‌حلی که وجود دارد این است که این موجود آبی رنگ دوست داشتنی، با انجام انواع تمرینات چندثانیه‌ای مهارت شناختی و یادگیری، خیالش را از بابت مخزن سوخت راحت کند.

سفینه تانی

با حل هر کردن هر یک تمرین، یک واحد شارژ برای سفینه و یعنی سوخت لازم برای یک رفت و برگشت به منظومه بازیها تامین می‌شود. اما حل کردن این تمرینات برای تانی کار سختی است. بنابراین علاوه بر اینکه صرفا به یک همراه نیاز داشته باشد که تنها نباشد؛ دوست دارد این همراه، باهوش و قوی هم باشد که بتواند در این مسیر نیز کمکش کند. همانطور که گفتیم کودک باهوش شما به عنوان یک همسفر و همراه به او کمک می‌کند تا سوخت سفینه‌اش را مهیا کرده و به منظومه بازیهای نورولند سفر کند. خود نیز همزمان از انجام بازی لذت می‌برد و به تقویت مهارتهای شناختی خود می‌پردازد.
این داستان کلی بازی نورولند است. همانطور که مشخص است نورولند شامل بسته‌های داستانی متفاوتی مانند نقاشی، دندانپزشکی و… است. که کودک می‌تواند به اختیار خود هربار هر کدام از این دنیاها را انتخاب، به آنجا سفر کند و در آن به بازی بپردازد. تاکنون 11 دنیای متفاوت برای بازی در نورولند وجود دارد:

 • منظومه بازیهای نورولنددندانپزشکی
 • مراقبت از حیوانات
 • ماشین سواری
 • الفبای انگلیسی
 • نقاشی
 • پرش از روی موانع
 • ظرف شستن
 • لباس پوشاندن
 • توپ‌های همرنگ
 • پرش از روی دره‌ها
 • دوی سرعتی

برای هر سفر به این دنیاها که با سفینه ‌اتفاق میفتد نیاز به سوختِ سفینه است. همانطور که گفته شد هر یک واحد سوخت با انجام یکی از بازیهای تقویت مهارت شناختی که در 4 دسته‌ی توجه، حافظه، ریاضی و زبان گردآوری شده‌اند تامین می‌شود. تا به الان 32 تمرین شناختی در نورولند وجود دارد که هر یک بخشی از مهارت‌های کودک را تقویت می‌کند و به شکل اصولی و به کمک متخصصین حوزه‌ی کودک انجام شده است. سطح سختی تمامی این تمارین در هر لحظه بر اساس عملکرد خود کودک تنظیم می‌شود. یعنی اگر سیستم با بررسی و ارزیابی‌ای که بر اساس عملکرد کودک دارد؛ تشخیص دهد که بازی برای کودک آسان است و چالشی برای او ندارد؛ بر اساس پارامترهایی مختص به آن بازی؛ آن را سخت‌تر می‌کند. و اگر تشخیص دهد بازی برای کودک سخت است و میزان چالش فعلی برای کودک زیاد است؛ مراحل را برای او آسان‌تر می‌کند. با این کار در هر لجظه چالش لازم و کافی برای کودک حفظ خواهد شد و بنابراین آموزش و یادگیری صحیح‌تر انجام می‌گیرد.

با اینکه کودک در انتخاب دنیای بازی خود حق انتخاب دارد اما در اجرای تمرینها (بازیهای تقویتی) این خود سیستم است که تصمیم‌گیرنده است و تمارین را بر اساس امتیازات و ارزیابی‌هایی که در هر مرحله انجام می‌دهد در یکی از دسته‌های حافظه، توجه، زبان و ریاضی برای کودک به اجرا در می‌آورد. بنابراین نورولند در عینِ فراهم کردن یک فضای دوست‌داشتنی و مناسب برای کودکان 3 تا 8 سال؛ به شکلِ هوشمند در جریانِ بازی به رشدِ کارکردهای ان‌ها کمک می‌کند. بازی موبایلی آموزشی نورولند از اینجا قابل دانلود است.

دیزاین تانی

کودکان معمولا از اینکه یک شخصیت در بازی مختص به خود داشته باشند لذت می‌برند. بنابراین ما در نورولند این امکان را فراهم کرده‌ایم که کودک بتواند تانی را متناسب با علایق خود دیزاین کند. از انواع تغییرات در چهره مثل اضافه یا کم کردن سبیل و عینک تا تغییر در پوشش. این شخصیت بامزه با تغییرات انجام شده توسط کودک ذخیره شده و با همان شکل جدید به فضای بازی برمی‌گردد.

تانی دختر وپسر

کودک هربار که مایل باشد می‌تواند این طراحی را تغییر داده و چهره یا پوشش جدید برای او خود انتخاب کند و از تغییرات لحاظ شده در شخصیت محبوبش در بازی نهایت لذت را ببرد.

کلام آخر

اگر می‌خواهید در طول زمانی که فرزندتان موبایل به دست می‌گیرد خیالتان از بابت محتوایی که او می‌بیند و یا بازی می‌کند راحت باشد، این بازی جذاب و هدفمند را برای فرزند 3 تا 8 ساله‌تان دانلود کنید. شما می‌توانید در بازی نورولند در پنل مخصوص والدین، گزارش کامل و جامعی از عملکرد کودکتان و میزان ضعف و قوت او در بازی‌های شناختی نورولند را مشاهده کنید و حتی زمان انجام بازی توسط کودکتان را در این بازی کنترل کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *