فهرست
تانی بازی نورولند
تانی در بازی نورولند
۱۴۰۱/۱۲/۰۱
لیلا افشار
15 نظرات

تانی در منظومه بازی‌های نورولند

تانی شخصیت اصلی بازی موبایلی نورولند است که در جریان بازی همراه کودک خواهد بود. همانطور که می‌دانید بازی نورولند یک بازی آموزشی و تقویتی برای کودکان است که تلاش می‌کند در جریان بازی و در فضایی دوست‌داشتنی به تقویت مهارت‌های مختلف در کودکان بپردازد. این بازی توسط اعضای شرکت نورولند برای آموزش مهارت‌های اساسی به کودکان ساخته شده‌است. اما این موجود دوست داشتنی از کجا به نورولند آمده و چه هدفی را دنبال می‌کند؟ این ماجرا را در همین مقاله نورولند با هم می‌خوانیم.

داستان تانی و نورولند

تانی به همراه پدر و مادرش زندگی شادی را در سیاره نورولند داشتند. پدر و مادر تانی هر دو شاغل بودند و بنابراین مجبور بودند کل روز را بیرون از خانه بگذرانند. تانی کوچک بود و برای ماندن در خانه به یک همراه نیاز داشت. بنابراین پدر و مادرش به دنبال یک کودک باهوش و زرنگ بودند که فرزندشان را به او بسپارند و با خیال راحت به کارشان بپردازند. این کودک باهوش، فرزند شما خواهد بود.

بازی نورولند

تانی یک شخصیت داستانی در نورولند است که به دلیل هوش بالا و توانایی‌های خاص خود، به یک قهرمان تبدیل شده است. تانی دارای هوش شگفت‌انگیزی است و به راحتی به مسائل پیچیده و جدید پاسخ می‌دهد.

در بازی‌های نورولند، تانی با بچه‌ها بازی می‌کند و با استفاده از بازی‌های آموزشی، آن‌ها را به یادگیری مهارت‌های جدید و ارتقای هوشی کمک می‌کند. این بازی‌ها شامل تمرین حافظه، تمرین پردازش اطلاعات، تمرین حل مسئله و تمرین توجه هستند.

بازی با تانی و دوستانش، به کودکان کمک می‌کند تا در کنار یادگیری، سرگرمی و تفریح داشته باشند. بازی‌ها باعث تقویت حافظه، توجه، تمرکز و مهارت‌های حل مسئله در بچه‌ها می‌شوند و به آن‌ها کمک می‌کنند تا با هوشی بیشتر به دنیای پیرامون خود نگاه کنند.

بازی با تانی، یک روش آموزشی جذاب و موثر برای ارتقای هوش بچه‌هاست که باعث تحریک عقل و ذهن آن‌ها می‌شود. این بازی‌ها به کودکان کمک می‌کنند تا مسئله‌های پیچیده را با خلاقیت و پشتکار حل کنند و به آن‌ها اعتماد به نفس و احساس موفقیت می‌دهند. به همین دلیل، بازی با تانی به عنوان یک روش آموزشی موثر و مفید معرفی شده است.

سیاره نورولند یک منظومه‌ی زیبا و جذاب دارد که پر از بازی‌های جذاب و شاد است و مثل یک شهربازی بزرگ بنظر می‌رسد. تانی می‌خواهد که به همراه فرزند شما برای تفریح به این منظومه برود تا بتواند در دنیای زیبای مراقبت از حیوانات، دندانپزشکی، نقاشی، ماشین سواری و … بازی کند. این موجود دوست داشتنی برای چنددقیقه یا ساعت در روز (براساس انتخاب والدین) با فرزند شما بازی خواهد کرد و سپس خسته شده و تا روز بعد خواهد خوابید!

تانی در نورولند

این داستان کلی بازی نورولند است. همانطور که مشخص است نورولند شامل بسته‌های داستانی متفاوتی مانند نقاشی، دندانپزشکی و… است. که کودک می‌تواند به اختیار خود هربار هر کدام از این دنیاها را انتخاب، به آنجا سفر کند و در آن به بازی بپردازد. تاکنون  37 دنیای متفاوت برای بازی در نورولند وجود دارد:

 

منظومه بازیهای نورولند

 • دندانپزشکی
 • مراقبت از حیوانات
 • ماشین سواری
 • آموزش زبان انگلیسی
 • نقاشی
 • پرش از روی موانع
 • ظرف شستن
 • لباس پوشاندن
 • توپ‌های همرنگ
 • انتخاب تو‌پ‌های هم‌رنگ
 • پرش از روی دره‌ها
 • دوی سرعتی

از جمله این بازی‌ها هستند. بازی‌های نورولند در 8 دسته‌ی تقویت انگلیسی، حافظه، مهارت ورزی، توجه، خواندن-نوشتن، ریاضی، تفریحی و رکوردی دسته‌بندی شده‌اند و تا به الان 37 بازی و تمرین شناختی در نورولند وجود دارد که هر یک بخشی از مهارت‌های کودک را تقویت می‌کند و به شکل اصولی و به کمک متخصصین حوزه‌ی کودک انجام شده است.

سطح سختی تمامی این تمارین در هر لحظه بر اساس عملکرد خود کودک تنظیم می‌شود. یعنی اگر سیستم با بررسی و ارزیابی‌ای که بر اساس عملکرد کودک دارد؛ تشخیص دهد که بازی برای کودک آسان است و چالشی برای او ندارد؛ بر اساس پارامترهایی مختص به آن بازی؛ آن را سخت‌تر می‌کند. و اگر تشخیص دهد بازی برای کودک سخت است و میزان چالش فعلی برای کودک زیاد است؛ مراحل را برای او آسان‌تر می‌کند. با این کار در هر لجظه چالش لازم و کافی برای کودک حفظ خواهد شد و بنابراین آموزش و یادگیری صحیح‌تر انجام می‌گیرد.

نورولند در عینِ فراهم کردن یک فضای دوست‌داشتنی و مناسب  بازی برای کودکان 2 تا 7 سال؛ به شکلِ هوشمند در جریانِ بازی به رشدِ کارکردهای ان‌ها کمک می‌کند. بازی موبایلی آموزشی نورولند از اینجا قابل دانلود است. همچنین می‌توانید برای آشنایی بیشتر با تانی و این بازی مفید و همچنین کسب راهکارهای عالی برای تربیت کودک باهوش به اینستاگرام نورولند مراجعه کنید.

دیزاین تانی

کودکان معمولا از اینکه یک شخصیت در بازی مختص به خود داشته باشند لذت می‌برند. بنابراین ما در نورولند این امکان را فراهم کرده‌ایم که کودک بتواند تانی را متناسب با علایق خود دیزاین کند. از انواع تغییرات در چهره مثل اضافه یا کم کردن سبیل و عینک تا تغییر در پوشش. این شخصیت بامزه با تغییرات انجام شده توسط کودک ذخیره شده و با همان شکل جدید به فضای بازی برمی‌گردد.

بازی با تانی

 

کودک هربار که مایل باشد می‌تواند این طراحی را تغییر داده و چهره یا پوشش جدید برای او خود انتخاب کند و از تغییرات لحاظ شده در شخصیت محبوبش در بازی نهایت لذت را ببرد.

می‌توانید تصاویری از این بازی مهیج را در ویدئوی زیر مشاهده کنید:

دیزاین سفینه تانی

تانی با یک سفینه کوچک و زیبا در محیط منظومه بازی‌های نورولند می‌گردد. این سیاره با پیشرفت بازی و براساس امتیازات جمع شده توسط کودک قابل ارتقا است و با استیکر‌های زیبایی که به کودک هدیه داده می‌شود؛ زیباتر خواهد شد.

سفینه تانی

دسترسی تانی به تمام بخش‌های نورولند

همانطور که گفته شد مجموعه بازی‌ها و تمارین متعدد و مختلفی در نورولند وجود دارد که کودک و تانی می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند. با نصب بازی به صورت رایگان، امکان استفاده از “تعداد محدودی” از این بازی‌ها و تمارین برای کودک وجود خواهد داشت. اما برای دسترسی به بازی‌های تمامی بخش‌ها (انگلیسی، حافظه، مهارت ورزی، توجه، خواندن-نوشتن، ریاضی، تفریحی و رکوردی) می‌بایست اشتراک خریداری شود. اشتراک‌های تعریف شده در نورولند به صورت مدت‌دار (بازه‌های ماهیانه و سالانه مختلف) و بسته‌های محتوایی مختلف (دسترسی به تعدادی از بازی‌ها در اشتراک‌های کوچک‌تر و دسترسی به تمامی بازی‌ها در اشتراک‌های بالاتر) هستند.

بازی تانی

بعلاوه با خرید اشتراک؛ خانواده امکان دسترسی کامل به امکانات پنل خانواده را خواهد داشت. در این پنل گزارش کاملی از عمکلرد کودک در هر یک از دسته‌ها، و پارامترهایی مثل سرعت عمل کودک نمایش داده می‌شود. این گزارشات با هربار بازی کرذن کودک به روز رسانی می‌شوند و بنابراین خانواده می‌تواند مقایسه‌ و تحلیلی از عملکرد و میزان پیشرفت کودک را مشاهده کند. به علاوه در صفحه والدین امکان اعمال محدودیت زمانی و محدودیت محتوایی نیز وجود خواهد داشت.
در بخش اعمال محدویت زمانی؛ خانواده می‌تواند مدت زمان محدودی (مثل 15 دقیقه در روز) برای انجام بازی کودک مشخص کند. با این کار کودک فقط مجاز به بازی کردن به همان مقدار در هر 24 ساعت است.
بعد از تمام شدن تایم بازی کودک در روز، فضای بازی شب شده و تانی با گفتن این جمله که: “برای امروز کافیه، من میرم بخوابم. تو هم برو استراحت کن و فردا بیا” به خواب می‌رود و کودک دیگر امکان انجام بازی را در 24ساعت فعلی ندارد.در بخش اعمال محدودیت محتوایی؛ خانواده می‌تواند تک به تک بازی‌های نورولند را بررسی کند و به دلایل مختلفی تصمیم بگیرید که بعضی‌ از بازی‌ها را برای کودک قفل کند. برای مثال ممکن است بخواهد تا زمانی که کودک خوب به مفهوم کلمه‌سازی مسلط نشده است؛ بازی‌های سخت‌تر در حوزه‌ی کلمه برای کودک به اجرا درنیاید. بنابراین این بازی‌ها را قفل کرذه و زمانی که کودک ذر بازی‌های آسان‌تر ساخت کلمه پیشرفت کرد؛ قفل‌ها را باز کند تا بعد از این به اجرا درآیند.

پرسش و پاسخ

معرفی بازی تانی:

بازی تانی (بازی نورولند) شامل بیش از 40 بازی برای تقویت مهارت حافظه، توجه، زبان و ریاضی کودکان است.

بازی تانی برای چه کودکانی مناسب است؟

بازی تانی (بازی نورولند) برای کودکان 3 تا 7 سال، و برای تقویت انواع مهارت‌های لازم در این کودکان مناسب است.

کلام آخر

اگر می‌خواهید در طول زمانی که فرزندتان موبایل به دست می‌گیرد خیالتان از بابت محتوایی که او می‌بیند و یا بازی می‌کند راحت باشد، این بازی جذاب و هدفمند را برای فرزند 3 تا 7 ساله‌تان دانلود کنید.

شما می‌توانید در بازی نورولند در پنل مخصوص والدین، گزارش کامل و جامعی از عملکرد کودکتان و میزان ضعف و قوت او در بازی‌های شناختی نورولند را مشاهده کنید. و حتی زمان انجام بازی توسط کودکتان را در این بازی کنترل کنید.

این پست چقدر مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

امتیاز متوسط 0 / 5. تعداد امتیازها: 0

هیج امتیازی تا پیش از این داده نشده! شما اولین نفر باشید

دیدگاه‌ها
 • لیلا گفت:

  تانی 🙂 من خودم خیلی دوست داشتم این اسم رو بامزست

 • sahel گفت:

  بازی فقط اندروید داره؟

 • ندا گفت:

  چطور میتونم با تانی بازی کنم؟

  • لیلا افشار گفت:

   سلام و وقت بخیر ندای عزیز??
   میتونید از کافه بازار بازی رو دانلود کنید. لینک دانلود هم در این مقاله و هم در صفحه اصلی وبسایت قرار داده شده دوست عزیز.

 • نگین گفت:

  تانیِ‌ قشنگ نورولند چشم‌ به جهان گشود. ?

 • ابراهیم گفت:

  برای چه رده سنی این بازی مناسبه؟

 • امیرحسین گفت:

  سفینه تانی رو میشه تزیینش کرد؟!

  • لیلا افشار گفت:

   سلام امیرحسین عزیز
   فعلا فقط تانی میتونه تزئئین بشه. ولی پیشنهاد خیلی خوبی بود. توو آپدیتهای بعدی تزئین سفینه رو هم اضافه میکنیم حتما. ممنون از همراهیت????

 • […] انگیز و در عین حال تقویتی با همراهی کاراکتر اصلی بازی، تانی انجام می‌شود که یک موجود کوچک دوست داشتنی است که سوار […]

 • […] انگیز و در عین حال تقویتی با همراهی کاراکتر اصلی بازی، تانی انجام می‌شود که یک موجود کوچک دوست داشتنی است که سوار […]

 • […] کودک در مهارت آموزی کمک می‌کند. در این بازی کودک همراه تانی به حل مسئله و یادگیری […]

 • […] سیاره بازی‌هایی است که کودک به همراه تانی (شخصیت اصلی بازی) به آن سفر می‌کند. در این بازی کودک […]