فهرست
بازی برای سر نرفتن حوصله
بازی‌هایی برای سرگرم کردن کودک بی حوصله
۱۴۰۱/۱۱/۲۶
سید حسین نیرینی
1 نظرات

سرگرم کردن کودک بی حوصله با بازی‌

امروزه به دلیل عوض شدن شیوه زندگی مردم، شیوه زندگی کودکان هم تحت تاثیر قرار گرفته است و آن‌ها کمتر فرصت دارند تا بازی کنند و از فضای آزاد برای تخلیه انرژی خود استفاده کنند. در نتیجه نیاز به سرگرم کردن کودک بی حوصله بیشتر حس می‌شود. علاوه بر سبک زندگی امروزی، بیماری کرونا هم باعث شده تا کوچکترین تفریحات خارج از منزل هم از کودکان گرفته شود. درنتیجه بچه‌ها همواره در خانه هستند و تبدیل به کودکان بی حوصله ای شده‌اند. هنگام سررفتن حوصله کودک چه کنیم؟ بازی!!!

الان بچه‌ها بیشتر اوقات خود را در خانه و کنار برادر یا خواهر خود می‌گذرانند و اغلب به خاطر اینکه با برادر یا خواهر خود هم‌سن نیستند نمی‌توانند هم‌بازی‌های خوبی برای یکدیگر شوند. البته بسیاری از کودکان همان برادر یا خواهر را هم ندارند و در خانواده تک فرزند هستند. همه این اتفاقات باعث شده تا جمله‌ی «حوصلم سر رفته» را بیشتر و بیشتر از زبان کودکان خود بشنویم. اگر شما هم جزو کسانی هستید که این جمله را به وفور از سمت کودک خود می‌شنوید، در ادامه با نورولند همراه باشید تا به شما بازی‌هایی برای حوصله سر رفتن و گذراندن این اوقات با کودکان خود معرفی کنیم.

چه نوع بازی‌هایی برای سر نرفتن حوصله کودک مناسب است؟

سررفتن حوصله کودک بسیار طبیعی است. زیرا کودکان دوست دارند بدون محدودیت بازی کنند و این شرایط که باید جلوی خود را بگیرند برایشان مطلوب نیست. از طرفی بیشتر بازی‌های داخل خانه برایشان تکراری شده و آن‌ها را تبدیل به کودک بی حوصله می‌کند. سر رفتن حوصله کودک باعث می‌شود تا بچه گوشه‌گیر و منزوی شود پس برای سرگرم کردن کودک با او بازی کنید تا دچار عواقب این موضوع نشود. در دنیای کنونی نقش پدر، مادرها در بازی با کودک بسیار پررنگ‌تر از قبل شده است و باید بازی با کودک را بسیار جدی بگیرید تا آینده‌ی بهتری برای کودک خود رقم بزنید. از طرفی بهترین راه برای درمان حوصله سر رفتن کودک، بازی است.

بازی-با-کودک-بی-حوصله

اما حالا سوال اصلی اینجاست که چه بازی می‌توان انجام داد که هم به فضای بیرون از خانه احتیاجی نداشته باشد، هم جذاب و سرگرم‌کننده و حوصله سر نبر باشد. مهم‌ترین مسئله‌ای که در شرایط کنونی باید به آن دقت کرد این است که فعالیت بچه‌ها باید سروصدای کمتری داشته باشد تا همسایگان نیز آرامش بیشتری را تجربه کنند. ما هم در این مقاله با درنظر گرفتن همین شرایط به شما چند بازی معرفی خواهیم کرد.

1-بازی هرنفر یک داستان

این بازی به پرت شدن حواس کودک بی حوصله کمک می‌کند. پس اگر برای شما هم سوال است که وقتی حوصله‌ام سررفته چه بازی کنم؟ این بازی را از دست ندهید. در این بازی شما یا کودک یک موضوع انتخاب می‌کنید و سپس طی 10 دقیقه، درباره آن موضوع در فکر خود خیال پردازی می‌کنید. سپس هرکس تخیلات خود را برای دیگری به شکل یک داستان تعریف می‌کند. 

2-بازی حوصله سر نبر اوریگامی 

اوریگامی یکی از جالب‌ترین و ساده‌ترین سرگرمی‌ کودک است که می‌توانید در زمان سررفتن حوصله کودک آن را انجام دهید. نکته مثبت اوریگامی آنجایی است که کودک شما بعد از مدتی می‌تواند اوریگامی‌های جدید را به تنهایی درست کند و خودش را سرگرم کند. همچنین اوریگامی به تقویت مهارت‌های مختلف کودک شما هم منجر می‌شود. در مقاله‌های وبسایت نورولند می‌توانید تعداد زیادی از اوریگامی‌ها را مطابق سلیقه خود پیدا کنید و آن‌ها را یاد بگیرید.

3-کاردستی‌های راحت برای سرگرم کردن کودک

معمولا زمانی که کودکان حوصله از سرشان می‌رود، نیاز است که به سرعت و در کمترین زمان ممکن برای آن‌ها سرگرمی ایجاد کنید. کاردستی‌ می‌تواند گزینه مناسبی برای رفع سر رفتن حوصله کودک باشد. بچه‌ها برای درست کردن کاردستی بسیار مشتاق هستند چون خودشان هم در ساخت آن نقش دارند. به طور کلی بچه‌ها خلق کردن را بسیار می‌پسندند. در وبسایت ما کاردستی‌های بسیار راحت و بامزه‌ای وجود دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید ساعت‌ها به سرگرم کردن کودک بپردازید.

4-بازی‌های ایستگاهی برای سرگرم کردن کودک

یکی دیگر از بازی‌های سر رفتن حوصله که می‌توان انجام داد، ساخت بازی ایستگاهی برای کودکان است. این نوع بازی‌ها به تقویت چندین مهارت کودک شما منتهی می‌شود و به دلیل اینکه با انجام فعالیت‌های حرکتی همراه است می‌تواند به فرزند شما حس خوب فعالیت در فضای باز را بدهد. این بازی بسیار مناسب کسانی است که فرزندشان اصلا آرام و قرار ندارد و به روش‌های قبلی علاقه نشان نمی‌دهد. در ادامه برای شما دو ویدیو برای ساخت بازی‌های ایستگاهی قرار دادیم.

5-با نقاشی کودک بی حوصله رو شاد کن

نقاشی کشیدن یکی از بازی‌های برای سرنرفتن حوصله کودک است؛ که برای انجام آن فقط به مداد و دفتر نیاز دارید. بسیاری از کودکان نقاشی کشیدن را دوست دارند. برای نقاشی کشیدن چند نکته را حتما رعایت و به نکات آن توجه کنید. اول از همه اینکه بگذارید کودک هرچه در ذهن خود دارد را روی کاغذ بریزد و به ذهن او جهت ندهید. دوم اینکه مراقب لوازم‌التحریری که استفاده می‌کند باشید، اگر بچه سن کمی دارد بهتر است از مداد شمعی استفاده کنید. در نهایت هم حتما حواستان باشد که او را تشویق وتحسین کنید تا انگیزه بیشتری داشته باشد برای دفعات بعدی و کمتر حوصله‌اش سر برود.

در ادامه ویدیوهایی برای شما آماده کردیم که نقاشی کشیدن با حالات مختلف دست را به شما آموزش می‌دهد.

همچنین برای مشاهده دیگر سرگرمی‌ها و بازی‌ها برای سر نرفتن حوصله کودک می‌توانید به اینستاگرام نورولند مراجعه کنید.

6-بازی‌های دیجیتال

بازی‌های دیجیتالی مانند بازی نورولند برای جلوگیری از سر رفتن حوصله کودک بسیار مفید هستند. پیشنهاد می‌کنیم اگر کودک شما همیشه از سر رفتن حوصله‌اش ناراحت است؛ بازی نورولند را از طریق این لینک دانلود کنید.

پرسش و پاسخ

بهترین راهکار برای سرگرم کردن کودک بی حوصله کدام است؟

بازی‌ با کودک بهترین راهکار جلوگیری از سر رفتن حوصله کودک است.

کدام بازی‌ها برای سررفتن حوصله کودک مفید هستند؟

بازی‌های خانوادگی، خارج از خانه، دیجیتالی و خلاقانه‌ای مانند بازی‌های معرفی شده در این مقاله برای جلوگیری از سررفتن حوصله کودک مفید هستند.

دیدگاه‌ها
  • […] نکرده بود و بازی‌های دیجیتال وجود نداشتند؛ برای سرگرم کردن کودک از بازی‌های فیزیکی که اغلب هم گروهی بود، استفاده […]