فهرست
دانلود-بازی-برای-کودکان.jpg4
دانلود بازی کودکان؛ این 12 بازی‌به آموزش کودک کمک می‌کنند!
۱۴۰۲/۰۵/۰۴
نگین حافظی
0 نظرات

دانلود بازی برای کودکان؛ این 12 بازی‌ به آموزش کودک کمک می‌کنند!

دانلود بازی‌ برای کودکان از اهمیت بسیاری برخوردار است. شما نمی‌توانید برای کودک هر بازی موبایلی کودک را دانلود کرده و آن را در اختیار او قرار دهید. زیرا امروزه با پیشرفت فناوری و افزایش استفاده از گوشی‌های هوشمند، بازی‌های موبایلی برای کودکان نیز بسیار محبوب شده‌اند. اما تعداد زیادی از این بازی‌ها ممکن است برای کودکان مناسب نباشد و بتواند بر آنان اثرات منفی بگذارد.

انتخاب بازی مناسب موبایلی برای کودکان نه تنها می‌توانند به آن‌ها کمک کنند تا تفریح کنند، بلکه به مهارت‌آموزی آن‌ها نیز کمک می‌کند. هدف از این مقاله نورولند، معرفی 12 بازی موبایلی قابل دانلود برای کودکان است که به همراه لینک دانلود قرار داده شده‌اند. در نتیجه بدون اتلاف وقت به بررسی بازی‌های تقویتی و مفید برای کودکان می‌پردازیم.

1. دانلود بازی نورولند

نورولند یک بازی آموزشی برای کودکان است که به تقویت هوش و مهارت‌های ذهنی کودکان کمک می‌کند. این بازی برای کودکان ۲ تا ۶ سال مناسب است و بیش از ۵۰ تمرین در چهار حوزه اساسی و مهم توجه، حافظه، زیان و ریاضی در نورولند وجود دارد.

در کنار تمرینات آموزش ریاضی، فارسی و انگلیسی، بازی نورولند شامل تمرینات مفرح و آموزنده‌ای از ماشین بازی گرفته تا طراحی لباس و آموزش کمک‌های اولیه برای کودکان نیز هست.

دانلود-بازی-برای-کودکان--نورولند

ویژگی مفید بعدی نورولند، امکان کنترل زمان بازی و کنترل محتوای بازی توسط والدین است. این ویژگی که در هیچ بازی موبایلی دیگری دیده نشده؛ به این صورت قابل اجراست که والدین با استفاده از چند دکمه ساده می‌توانند بازی که برای فرزندشان مناسب نیست را از روند بازی کردن او خارج کنند( البته که تمام بازی‌های نورولند به شکل تخصصی و با محتواتی مناسب کودک تهیه شده‌اند) و همچنین به همین شکل والدین می‌توانند زمان بازی کودک در طول روز را برحسب دقیقه مشخص نمایند. با سپری شدن زمان مشخص، تانی(شخصیت اصلی بازی) به خواب می‌رود و امکان بازی کردن کودک تا روز بعدی ممکن نیست.

دانلود بازی برای کودکان:

 

2. دانلود بازی آر وی

این بازی از چند تمرین فکری تشکیل شده است که به تقویت ذهن کودکان کمک می‌کند.


3. دانلود بازی کودک بالن‌های دوست داشتنی

این بازی برای کودکان ۳ تا ۶ سال مناسب است و شامل ۱۰ بازی پازل بالونی مختلف است که باعث تقویت تفکر و هوش کودکان می‌شود.

4. بازی کتاب‌خوانی

این بازی برای کودکان ۴ تا ۸ سال مناسب است و باعث تقویت مهارت‌های خواندن و نوشتن کودکان می‌شود. در این بازی، کودکان با خواندن داستان‌های کوتاه، به یادگیری کلمات جدید و تقویت مهارت‌های خواندن خود می‌پردازند. البته این بازی به زبان انگلیسی است.

دانلود بازی برای کودکان:

5. بازی ماشین‌های خنده دار

این بازی برای کودکان ۳ تا ۶ سال مناسب است و شامل ماشین‌های خنده دار و جذاب است که با حرکت دادن گوشی، ماشین‌های خنده دار را به حرکت در می‌آورند.

6. بازی آموزشی شمارش

این بازی برای کودکان ۴ تا ۶ سال مناسب است و باعث تقویت مهارت‌های شمارش کودکان می‌شود. در این بازی، کودکان با شمارش اشیاء در تصاویر، مهارت شمارش خود را تقویت می‌کنند.

7. بازی پرنده‌های عجیب

این بازی برای کودکان ۳ تا ۶ سال مناسب است و شامل پرنده‌های عجیب و جذاب است که با حرکت دادن گوشی، پرنده‌ها را به پرواز در می‌آورند.

8. بازی پازل جادویی

این بازی برای کودکان ۶ تا ۹ سال مناسب است و شامل حل پازل‌های جادویی است که باعث تقویت تفکر و هوش کودکان می‌شود.

9. بازی زندگی توکا

این بازی یک بازی تعاملی است که کودکان را با دنیای مختلف شهر، مدرسه، پارک و … آشنا می‌کند. بازی این امکان را به کودکان می‌دهد تا شخصیت‌های مختلف را انتخاب کنند و با آن‌ها در دنیای مجازی ارتباط برقرار کنند.

10. بازی شهر من خانه من

این بازی برای کودکان و آشنا شدن آن‌ها با زندگی خانوادگی مفید است. بازی این امکان را به کودکان می‌دهد تا خانه خود را بسازند، اتاق‌های مختلف را تزئین کنند و با شخصیت‌های مختلف بازی ارتباط برقرار کنند.

11. بازی‌ موبایلی چیدنی لگو

لگو یک بازی ساخت و ساز است که کودکان را به طراحی و ساخت خودروهای مختلف و ماشین‌های جالب ترغیب می‌کند. بازی این امکان را به کودکان می‌دهد تا با استفاده از قطعات مختلف لگو، خودروهای خود را ساخته و به ماجراجویی بروند.

دانلود بازی برای کودکان:

12. بازی دکتر پاندا- رستوران

این بازی تعاملی کودکان را با آشپزی و مواد غذایی مختلف آشنا می‌کند. بازی این امکان را به کودکان می‌دهد تا به عنوان آشپز در یک رستوران فعالیت کنند و غذاهای مختلف را برای مشتریان خود پخته و سرو کنند.

دانلود بازی برای کودکان:

پرسش و پاسخ

بازی‌های موبایلی برای کودکان چه نقشی در توسعه آنان دارند؟

بازی‌های موبایلی برای کودکان می‌توانند به توسعه مهارت‌های ذهنی، هوش، خلاقیت، تفکر، حافظه و دقت کودکان کمک کنند.

نتیجه گیری

با توجه به محتوای بازی، برخی بازی‌های موبایلی ممکن است برای کودکان مضر باشند. برای اینکه بازی‌های موبایلی به کودکان مضر نباشد، باید بازی‌های برای سن کودک مناسب انتخاب شده و محتوای سازنده و آموزشی داشته باشند. همچنین، استفاده مداوم از گوشی هوشمند می‌تواند برای چشم و سلامتی کودک ضرر داشته باشد، بنابراین باید زمان استفاده از گوشی هوشمند و بازی‌های موبایلی را محدود کرد.

با توجه به توصیه‌های متخصصان روانشناس و پزشکان، بازی‌های موبایلی برای کودکان باید محتوای آموزشی و سازنده داشته باشند. در این مقاله، 12 بازی موبایلی مناسب برای کودکان معرفی شد که برای تقویت هوش و مهارت‌های ذهنی کودکان کمک می‌کند. بازی‌هایی مانند نورولند، پازل‌های دوست داشتنی و بازی کتاب‌خوانی می‌توانند به کودکان کمک کنند تا مهارت‌های خواندن، نوشتن و حل مسئله خود را تقویت کنند.

دیدگاه‌ها